הורות בגיל הרך יכולה להיות מתגמלת ונפלאה אך עם זאת מביאה איתה קשיים, התמודדויות ושאלות חדשות. 

השאיפה העיקרית של רוב ההורים היום היא להתמודד עם שגרת החיים התובענית והעמוסה וגם לנהל חיי יומיום ושגרת משפחה רגועה, נעימה ומכילה. כשזה לא מצליח זה יכול לפעמים להיות מאוד קשה ומתסכל.

 

שמי ענת הורטיג. נשואה לאלעד ואימא לאיתי, נועה ומאיה.

 

במשך שנים עבדתי בתחום ההייטק, כאשר תמיד נמשכתי לעולם ההדרכה. אהבתי את העבודה שלי. היו לי תנאים מפנקים, משכורת טובה, שעות גמישות יחסית ועם זאת הרגשתי תמיד שזה לא תפקיד חיי. שאני זקוקה למשהו אחר, נוסף.

כשהפכתי לאימא הרגשתי שההורות היא אחד הדברים החשובים בחיי והצטרפתי במקביל גם לקבוצת הורים וגם להדרכה פרטנית.

 

הבנתי שזה המקום בו אני רוצה ללמוד, להתפתח ולהשקיע, וכך התחלתי את דרכי בלימודים במכון אדלר.

 

כיום אני מנחת קבוצות מוסמכת בתחום אימהות, הורות ומשפחה ממכון אדלר. מקצוע שמשלב את שתי אהבות המקצועיות הגדולות שלי. הדרכה, בה אני עוסקת יותר מ-20 שנה והורות, בה התחלתי לעסוק לפני יותר מ-8 שנים.

 

אני מאמינה שהשתתפות בקבוצת הורים או הדרכה פרטנית היא מתנה לכל הורה שרוצה לגדל ילדים אחראים, עצמאים ובעלי תחושת ערך.

 

אני מאמינה שאתם ההורים יודעים הכי טוב איך לגדל נכון את ילדיכם. עם זאת, השתתפות בהדרכת הורים יכולה לעזור לקחת את הידע שכבר יש לכם ולהפוך אותו למעשי ומשמעותי יותר.

 

לכל החברות הגדולות בהן עבדתי במהלך השנים היה חזון, שנבנה בעמל רב וחשיבה מרובה, ותפקידו היה להראות ולהזכיר לארגון בכל נקודת זמן את המקום אליו הוא שואף להגיע, סוג של מגדלור שמראה ומכוון את הדרך. כשהפכתי לאימא הופתעתי לגלות שדווקא בארגון שבו אנחנו עובדים הכי קשה והוא הכי משמעותי עבורנו, אנחנו לא בונים חזון כזה.

לכן, כאשר אני עובדת עם הורים בקבוצות או באופן פרטני, אנחנו מתחילים קודם כל לבנות יחד את החזון הפרטי שלהם. לאן הם רוצים להוביל את המשפחה שלהם, איך הם היו רוצים לראות את הילדים שלהם בעוד 20 שנה. בסופו של דבר, המטרה שלי היא לתת להורים כלים שאיתם יוכלו להמשיך אל היעד שבחרו וידעו להיות הנווט של עצמם, גם ובעיקר לאחר סיומו של התהליך שנעבור יחד.

 

כמנחת הורים אני מביאה את הניסיון והידע הרב שרכשתי לאורך השנים, וכיום אני עוזרת להורים רבים להנהיג את המשפחה ולהוביל אותה למקום טוב יותר עם אווירה נעימה יותר של שתוף פעולה ופחות מריבות וכעסים.

 

אני מזמינה אתכם להתקשר אליי לשיחת ייעוץ ראשונה ללא התחייבות ולשמוע על שיטת העבודה שלי בהדרכת הורים פרטנית או בסדנת הורים.

 

אז ניפגש?

 

ענת